Španělsko a Portugalsko 2022 obytňákem

Jako minulý rok, jsme se rozhodli část zimy 2022 procestovat Španělskem a Portugalskem.

8. 2. 2022

11. Portugalsko Vila Nova de Milfontes a Sagres. Přes tyto dvě místa se začínáme vracet do Španělska. Vila Nova de Milfontes je nyní takové smutné město, protože tu je mimo sezonu vše zavřené. Přes to potkáváme staršího Čecha, který tu žije ve starém VW Transportéru už dva měsíce na parkovišti u moře. Protože tu jsou opět zákazové značky pro karavany a obytná auta, musí každý večer odjet spát na parkoviště dále od moře do centra města. My jedeme spát na pláž dál za město. Našli jsme jednu bez zákazu. V Sagresu fouká silný a studený vítr, tak se jen krátce pokocháme a jedeme opět do Fara na výborný oběd :-)).

3. 2. 2022

10. Portugalsko Lisabon, hlavní město Portugalska. Krásné a čisté město se spousty místy k navštívení. Zůstáváme tu pěd dní a moc jsme si Lisabon užili. Na kraji Lisabonu je pěkný kemp Lisboa Camping. Možná nejhezčí co jsme v Portugalsku a Španělsku byli. Všude hodně místa a zeleně. Do centra to je 10 minut s Boltem za cca 6 euro. 

30. 1. 2022

9. Portugalsko Lagos. Je tu pěkný plac pro parkování, ale jedeme s Rozárkou a dlouho jsme se už nekoupali, protože moře je studené a počasí k tomu taky není, volíme kemp Turiscampo, kde jsou sice dost nepříjemní, ale mají tu krytý bazém s krásně teplou vodou. Do města jedeme na prohlídku Boltem, který v Portugalsku funguje velmi dobře. Musím podotknout, že se Portugalsko minulý rok hodně zpřísnilo, co se týká spaní tzv. na volno. Všude, ale opravdu všude, kde se dříve mohlo zajet k moři a postavit se s obytňákem na noc, jsou na jihu země zákazy vjezdu a stání pro karavany a obytná auta. Na jihu Portugalska se u moře můžete postavit, aniž by Vás nevyhnala policie, maximálně na velkém parkovišti v Sagresu.

29. 1. 2022

8. Portugalsko – Faro je město kam jsme se těšili. Né kvůli nějakým pamětihodnostem, ale kvůli restauraci. Před čtyřmi lety jsme tu náhodou objevili restauraci, kterou vlastní a vede chlapík, který tu ceny střílí tak trochu od boku. Základem je 10 euro na hlavu a sněz co můžeš. Griluje tu masa vepřová, kuřecí, hovězí, několik druhů ryb. Na stůl dostaneš co chceš včetně hranolek, rýže, salátu, vína, piva, vody, nealko, kávy a moučníku. Když ti praská břicho, musíš mu důrazně říci, že už nic nechceš, nebo ti se škodolibým úsměvem něco přihodí na talíř. Při placení se na tebe podívá a buď chce 10 euro, nebo se nám stalo, že jsme seděli ve čtyřech a chtěl pouze 30 euro se slovy, že ženské málo jedly. Ten chlapík tu je se svou restaurací pořád. Dokonce si nás pamatoval, protože se zrovna tady moc cizinců neukáže. Je to na první pohled taková dělnická hospůdka.

Po jídle jsme se rozhodli už nikam moc daleko nejet a užít si krásných skalnatých pláží na jihu Portugalska.

25. 1. 2022

7. Španělsko Huelva je městem mořeplavců. Jsou zde repliky lodí, se kterými se vydal Kryštov Kolumbus na cetu, při níž objevil Ameriku. Lodě byly vyrobeny k pětistému výročí jeho cesty.

22. 1. 2022

6. Španělsko Sevilla je krásné město. Kousek od centra je placené parkoviště pro obytná auta s veškerým servisem za 12 EUR na den. Na kole jsme byli za 10 minut v centru. Sevilla stojí za prohlídku aspoň na dva až tři dny. Dýchá tu na vás historie španělských panovníků, býčích zápasů, toreadorů, hudby, flamenca a výborné kuchyně. Oblíbeným jídlem tu jsou dušené býčí ocásky. Skvělý pokrm.

21. 1. 2022

5. Španělsko Gibraltar Tak tady jsme nebyli 🙂 Původně jsme chtěli Gibraltar navštívit na kolech. Zaparkovali jsme na placeném parkovišti v přístavu kousek od hranice, ale v noci začal foukat výtr o síle 50km/h. Po probdělé noci, kdy to s obytňákem hýbalo jako na houpačce, jsme si netroufli jet s malou Rozárkou na kolech a s obytňákem na Gibraltar není kde zaparkovat. Tak snad při zpáteční cestě…

17. 1. 2022

4. Španělsko Motril. Městečko, kde jsme po návštěvě několika kempů podél pobřeží sehnali místo pro dvě obytná auta. Letos se do Španělska přestěhovali snad všichni důchodci z Německa. Motril je v létě vyhledávanou destinací. Jsou zde široké pláže a spousta výborných hospůdek. Ta naše v kempu Playa de Poniente byla nejlepší. Skvělá jídlo za super ceny a studené točené pivo. Je tu i dost pěkných placů pro stání s obytnými auty na volno.

12. 1. 2022
3. Španělsko Camping La Fuente
jsme navštívili už minulý rok a moc rádi jsme se sem vrátili. Součástí kempu jsou termální bazény s výřivkami. Termální voda je na léčení pohybového aparátu a různých vyrážek. Je vhodná i pro nejmenší děti. Cena za noc a dva dospělé je nádherných 22 Euro včetně neomezeného vstupu do termálek.

2. Španělsko zastávka Valencie. Musím se přiznat, že jsme s Evičkou trochu kulturní barbaři a více než památky nás zajímá spíše něco, co nás baví. Do Valencie jsme jeli cíleně kvůli návštěvě Bioparku a Vodního světa. Biopark je krásná ZOO, kde jsou umístěna malá i velká zvířata. Lemuři, gorily, žirafy, sloni, nosorožci, antilopy, lvi, tygři, hadi, myši,…
Vodní svět „Oceánografic“ je komplex budov se vším možným, co žije v moři. Je tam i podmořský tunel, kde vám nad hlavami plují rejnoci, žraloci, mečouni a další ryby různých velikostí a barev. Součástí komplexu je delfinárium s úchvatným představením delfínů. Člověka až mrazí při pohledu na cvičitele a delfíny v akci.

29. 12. 2021
1. Španělsko zastávkou je malé městečko Benicasim. Je to přímořské městečko poblíž města Castellón de la Plana. I v tuto dobu tu je docela velký turistický ruch. Kemp Bonterra Resort, v kterém jsme se utábořili, je našlapaný do posledního místa. I přesto tu najdete místní zákoutí, kde nerušeně sedí a popíjí kafíčko, sklenku vína, nebo pivo místní obyvatelé. V Benicasimu jsou cyklostezky podél moře na jednu i druhou stranu dlouhé cca 20 kilometrů.

Comments are closed.