O nás

Jak to začalo …

ja

 V říjnu 2007 jsem seděl u piva s kamarádem Jardou, který vyprávěl o svých zážitcích z cest, které podnikl na motorce. Při jeho vyprávění se mi v pozadí mysli velmi živě přehrávalo to o  čem povídal a na konci jeho vyprávění jsem si povzdychl, proč mě ty kluci někdy nevezmou s sebou.

Jarda se na mě otočil a řekl “Hele kámo, v únoru jedeme do Maroka, tak pojeď s námi”. To jsem ještě netušil, jak osudová to bude výzva. Za měsíc jsem seděl s Jardou, Honzou a Pavlem v hospodě U Kroka a plánoval cestu na africký kontinent. Od té doby jsme spolu vyjížděli pravidelně každý rok mezi lednem a březnem na velké výpravy. Společně jsme projeli Maroko, Mauretánii, Senegal, Gambii, Turecko, Sýrii, Jordánsko, Libanon, Ghanu, Togo, Benin, Niger.

Po každém návratu jsme z toho žili celý rok, než jsme mohli zase začátkem roku vypnout telefony, přesměrovat e-maily a vyrazit.

S každou cestou jsem si uvědomoval, že není zas až tak složité někam vyrazit a chvilku žít trochu jiný život, než každé ráno vstát, jít do práce, večer spát a ráno zase.

Václav Havel

 

Po cestě západní Afrikou z Etiopie do JAR, kterou jsem absolvoval sám na přelomu roku 2014 a 2015 jsem se potkal s holkou, se kterou jsem během pár měsíců zjistili, že toho máme společného víc, než jsme si oba mysleli. To se nám potvrdilo na společné cestě Afrikou, kterou jsme jeli dva na jedné motorce z JAR do Keni. Od té doby jezdím na společná setkání s klukama z Trophy teamu už jen do hospody U Kašpárka.

Když jsme se s Evčou potkali, tak už toho měla sama hodně procestovaného, ale cestování na motorce bylo pro ni něco úplně nového a abych řekl pravdu, pro mě, dva na jedné motorce taky. Nasadil jsem zpátky zadní sedačku, za sedačku Top Case a Motoway má od října 2017 dva členy…   

Evu a Vaška Havlovy